Slovenské motívy, ktoré na svadbe nesmú chýbať | Eventlads.sk

Slovenské motívy, ktoré na svadbe nesmú chýbať

Posuňte váš deň D na inú úroveň a okoreňte ho krásnymi slovenskými zvykmi, tradíciami a motívmi. Vybrali sme pre vás 4 inšpirácie s ľudovými motívmi, ktoré sú nadčasové a štýlové a iste padnú do oka všetkým svadobným hosťom. 

 

Svadobné doplnky s folklórnym nádychom

Nebráňte sa ľahkej extravagancii a vyberte si doplnky, ktoré podčiarknu folklórny nádych vašej svadby. Drevený motýlik pre ženícha, vzorovaný opasok na svadobné šaty, či pierka alebo ozdoby do vlasov pôsobia vkusne a dajú sa krásne zladiť s celkovou témou svadby. Na Slovensku máme navyše veľa šikovných výrobcov takýchto umeleckých skvostov.

https://www.instagram.com/p/BXvQY3FF2Jb/ 

Tematický Slovenský bar na svadbu

Takýto netradičný mobilný bar môžete mať na svojej svadbe prakticky kdekoľvek, či už je to vonku alebo vnútri. V Slovenskom bare sa zoznámite s rozličnými tradíciami naprieč regiónmi našej krajiny a ochutnáte nápoje a cocktaily z dielne najznámejších slovenských barmanov. Chutné cocktaily hostia ochutnajú z ručne maľovanej modranskej keramiky. Navyše sú namixované z domácich slovenských surovín s použitím tradičných destilátov z našej krajiny. O hostí sa bude po celý čas starať profesionálny barman. 

Svadobné oznámenia

Už pred príchodom na svadbu môžete hosťom naznačiť, že svadba sa ponesie v ľudovom duchu. Vyberte si z ručne maľovaných či zdobených svadobných oznámení, ktoré budú dokonale ladiť so zvyškom svadobných doplnkov a ladením vašej svadby.

 ww.sashe.sk/MagicArt/detail/svadobne-oznamenie-laska-v-kroji-odeta

 

Čepčenie 

Čepčenie je však dobre známe vo všetkých kútoch Slovenska a patrí k najrozšírenejším svadobným zvykom. Ak vymýšľate tradičný program na svadbu, čepčenie by určite nemalo chýbať. V súčasnosti sa o čepčenie zvyčajne starajú staršie ženy z rodiny, ktoré sú už vydaté, napríklad krstné mamy nevesty a ženícha. Ak si na to rodina netrúfa, môžete si objednať folklórny súbor, ktorý zabezpečí celý “obrad” ako aj ľudové kroje pre mladomanželov..

Nechajte si zasielať novinky z nášho blogu

Odoslaním formuláru udeľujte súhlas so spracovaním osobných údajov.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:

Kontakt

Pokiaľ máte záujem o naše služby, prosím, kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára nižšie.

Kontaktovať nás môžete samozrejme aj na telefónnom čísle

0949 811 316

 

alebo

info@eventlads.sk

 

Kontaktný formulár

Odoslaním kontaktného formuláru udeľujete súhlas so spracovaním osobných údajov.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.