Slovenské motívy, ktoré na svadbe nesmú chýbať | Eventlads.sk

Slovenské motívy, ktoré na svadbe nesmú chýbať

Posuňte váš deň D na inú úroveň a okoreňte ho krásnymi slovenskými zvykmi, tradíciami a motívmi. Vybrali sme pre vás 4 inšpirácie s ľudovými motívmi, ktoré sú nadčasové a štýlové a iste padnú do oka všetkým svadobným hosťom. 

 

Svadobné doplnky s folklórnym nádychom

Nebráňte sa ľahkej extravagancii a vyberte si doplnky, ktoré podčiarknu folklórny nádych vašej svadby. Drevený motýlik pre ženícha, vzorovaný opasok na svadobné šaty, či pierka alebo ozdoby do vlasov pôsobia vkusne a dajú sa krásne zladiť s celkovou témou svadby. Na Slovensku máme navyše veľa šikovných výrobcov takýchto umeleckých skvostov.

https://www.instagram.com/p/BXvQY3FF2Jb/ 

Tematický Slovenský bar na svadbu

Takýto netradičný mobilný bar môžete mať na svojej svadbe prakticky kdekoľvek, či už je to vonku alebo vnútri. V Slovenskom bare sa zoznámite s rozličnými tradíciami naprieč regiónmi našej krajiny a ochutnáte nápoje a cocktaily z dielne najznámejších slovenských barmanov. Chutné cocktaily hostia ochutnajú z ručne maľovanej modranskej keramiky. Navyše sú namixované z domácich slovenských surovín s použitím tradičných destilátov z našej krajiny. O hostí sa bude po celý čas starať profesionálny barman. 

Svadobné oznámenia

Už pred príchodom na svadbu môžete hosťom naznačiť, že svadba sa ponesie v ľudovom duchu. Vyberte si z ručne maľovaných či zdobených svadobných oznámení, ktoré budú dokonale ladiť so zvyškom svadobných doplnkov a ladením vašej svadby.

 ww.sashe.sk/MagicArt/detail/svadobne-oznamenie-laska-v-kroji-odeta

 

Čepčenie 

Čepčenie je však dobre známe vo všetkých kútoch Slovenska a patrí k najrozšírenejším svadobným zvykom. Ak vymýšľate tradičný program na svadbu, čepčenie by určite nemalo chýbať. V súčasnosti sa o čepčenie zvyčajne starajú staršie ženy z rodiny, ktoré sú už vydaté, napríklad krstné mamy nevesty a ženícha. Ak si na to rodina netrúfa, môžete si objednať folklórny súbor, ktorý zabezpečí celý “obrad” ako aj ľudové kroje pre mladomanželov..

Nechajte si zasielať novinky z nášho blogu

Odoslaním formuláru udeľujte súhlas so spracovaním osobných údajov.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:

Contact

In case you are interested in our services, please contact us by submitting the contact form below.
 

You can also contact us on the phone number

0949 811 316

 

or

info@eventlads.sk

Contact form

By submitting the contact form, you consent to the processing of the personal data.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.