Rozhovor: „Barman je tiež len človek, nie naškrobený robot.“ | Eventlads.sk

Rozhovor: „Barman je tiež len človek, nie naškrobený robot.“

Viktor Miško vyštudoval právo, no rozhodol sa počúvať svoje srdce a skúsiť to, čo by ho bavilo omnoho viac. Preto dnes patrí k 75-tim Brand ambasádorom na svete, ktorí sa starajú o imidž najobľúbenejšej írskej whiskey. Svojou prácou dokazuje, že je presne ako Jameson – autentický, na nič sa nehrá a jeho práca mu je zároveň koníčkom. Čo nám prezradil zo zákulisia svetoznámej značky sa dozviete v rozhovore.

1. Ahoj, na úvod sa prosím v krátkosti predstav našim čitateľom.

Ahojte, moje meno je Viktor. Vyštudoval som právo, mám koncipientskú prax a keď prišiel čas na advokátske skúšky, uvedomil som si, že toto prostredie vo mne nevyvoláva dostatočný pocit nadšenia. Preto som skúsil šťastie v Jamesone. Objavil som čisto náhodou inzerát na Brand ambasádora, a to som ani netušil, že aj John Jameson bol právnik.

2. Ako sa vyštudovaný právnik dostane k práci Brand ambasádora alkoholu ako je Jameson?

V živote by sa mal podľa mňa každý aspoň raz zastaviť, nadýchnuť sa a pozrieť sa na vec s nadhľadom. Dobrý právnik môžeš byť aj keď máš 70 rokov, stačí keď udržíš pero a moč. (smiech) Keď som videl, že Jameson hľadá ambasádora, najprv som si myslel, že je to vtip. A myslel som si to až do momentu, keď som podpísal pracovnú zmluvu. Je to práca snov a som rád, že ju život prihral práve mne.

3. Jameson každý rok usporadúva súťaž o najlepší drink vytvorený z Jamesona, kde sa stretávajú barmani z celého sveta. Je ťažké sa medzi nich dostať? Čo musí mať barman, aby sa prebojoval do finále?

Už štvrtý rok organizujeme slovenské kolo Jameson Bartenders Ball, súťaž o najlepší Jameson cocktail, ktorej víťaz postupuje na svetové finále do Írska. Na to, aby si sa stal dobrým barmanom pre Jameson nemusíš mať 7/8 nohavice a vyladenú techniku. Nie je pre nás podstatné, či ti pár kociek ľadu skončí na bare a nie v šejkri. Drink má prinášať potešenie, tak prečo ho neprežívať už pri jeho príprave? Barman je tiež len človek, nie naškrobený robot. Jameson barman, by teda mal byť sám sebou, mal by mať rád filozofiu značky Jameson a nemal by sa brať príliš vážne.

4. Minulý rok vyhrala svetové finále prestížnej súťaže Jameson Barrelmen's Homecoming mladá slovenka Barbora. Ako sa jej to podarilo, čím bol jej cocktail výnimočný?

Ťapka (prezývka) prišla na finále v mikine so škrečkami. Desať minút pred finále sme vonku ešte hrali ping-pong a počúvali zvukovú skúšku kapely, zatiaľ čo niektorí súťažiaci ladili svoje predstavenie do absolútnej dokonalosti. Som si istý, že práve táto jej uvoľnená a pohodová nálada sa preniesla aj na porotu a do jej finálového drinku.

5. Event Lads spolupracuje s Jamesonom na festivale Grape, kde sa naši barmani starajú, aby boli poháre stále plné. Koľko sú ľudia schopní na tomto festivale Jamesona vypiť?          

Každým rokom viac, čo nás veľmi teší. (smiech) Teraz vážne. Barmani v našej Jameson zóne sú skvelí. Správajú sa profesionálne a zároveň sú celý čas usmiati, uvoľnení a užívajú si festivalovú atmosféru. Už tretí rok máme stabilný tím, čo mňa osobne teší najviac. Vypovedá to o tom, že robia so značkou radi a čo je viac, ako robíť čo máš rád?

6. Plánuje Jameson nejaký zaujímavý projekt na zimu 2018 alebo leto 2019? 

V zime nás nájdete v horách priamo na svahoch, lebo sa s našim Defendrom dostaneme kamkoľvek. Ľudia budú môcť ochutnať horúci drink Jameson Hot Irish, alebo si užiť zážitkové párty na hoteli Liptov v Jasnej.

7. Ktorý je tvoj najoblúbenejši drink s Jameson a prečo?

Osobne mám rád Jameson čistý. Ak ste ešte neskúšali nový Jameson Caskmates s pivom, určite odporúčam. Je to whiskey, ktorá dozrievala v sude po pive a má skvelú chuť. Dajte si najprv hlt piva a potom Jameson Caskmates. Určite vás prekvapí, že chutí úplne inak s pivom, ako len samotný.

Nechajte si zasielať novinky z nášho blogu

Odoslaním formuláru udeľujte súhlas so spracovaním osobných údajov.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach: